.

Sa zgjat gjakderdhja pas marredhenieve

Mjeku do tua kontrolloj mitrn dhe vezoret dhe do t krkoj ta bni papa-testin. sports bar alamedaSa zgjat gjakderdhja pas lindjes sht normale q mitra t filloj t tkurret dhe t rikuperohet pas lindjes s foshnjs, t rrjedh gjak pr nj periudh t caktuar kohe. psychotherapy progress note template

Diagnoza Nse ciklet e pengojn jetn normale, duhet ta vizitoni gjinekologun. MD Mimoza Keta. Mund t ket edhe situata serioze patologjike n t cilat gjakderdhja ndodh pas menstruacioneve, midis nj cikli dhe nj cikli tjetr. .

Gjakderdhje menstruale ose menstruacionet ndodhin gjat rnies s dyt t estrogjenit, por n disa gra, megjithat, rnia e par e estrogjenit mund t oj n gjakderdhje, dika q do t bj q gruaja t rrjedh gjak midis periudhave dhe t mos ket shum rndsi, sepse kjo.

Menorrhagia sht gjakderdhje menstruale q zgjat m shum se 7 dit ose kur gjakderdhja menstruale sht e rnd.

.

1.

Zakonisht sht nj sasi e vogl e gjaku, megjithse disa prjetojn gjakderdhje m t rnd.

Sa zgjat gjakderdhja pas lindjes sht normale q mitra t filloj t tkurret dhe t rikuperohet pas lindjes s foshnjs, t rrjedh gjak pr nj periudh t caktuar kohe.

Nse mendoni se periudha e menstruacioneve mund t jet e rnd. . Feb 3, 2021 Nga infeksionet te kanceri Gjakderdhja pas seksit simptomat dhe shkaqet. .

Gjakderdhja e madhe sht nj efekt ansor i zakonshm i kontrollit t lindjeve (kontraceptivve). . Sa zgjat gjakderdhja pas lindjes sht normale q mitra t filloj t tkurret dhe t rikuperohet pas lindjes s foshnjs, t rrjedh gjak pr nj periudh t caktuar kohe.

1.
A Microsoft logo is seen in Los Angeles, California U.S. 29/02/2024. REUTERS/Lucy Nicholson

.

K&235;to acarime kronike mund t&235; shoq&235;rohen me dhimbje gjat&235; urinimit, dhimbje gjat&235; seksit, sekrecione, apo gjakderdhje. P&235;r t&235; gjetur se &231;far&235; e ka shkaktuar rrjedhjen e gjakut ju mund t&235; duhet t&235; b&235;ni nj&235; ekzaminim vaginal ose t&235; pelvikut.

1. .

.

K&235;to acarime kronike mund t&235; shoq&235;rohen me dhimbje gjat&235; urinimit, dhimbje gjat&235; seksit, sekrecione, apo gjakderdhje. Nse keni disa faktor rreziku ose keni kaluar menopauzn, gjakderdhja pas marrdhnies seksuale krkon.

N&235;se gjakderdhja &235;sht&235; duksh&235;m e ndryshme nga karakteristikat e m&235;sip&235;rme, duhet t&235; jepni alarmin.

.

Gjakderdhja midis cikleve mund t ket nj sr shkaqesh, duke prfshir ndryshime hormonale, dmtime ose nj gjendje shndetsore themelore.

. . Kjo mund t shfaqet pr arsye t ndryshme, disa prej t cilave mund t prbjn krcnim pr shndetin e nj gruaje, gj q on n nevojn pr t&39;u konsultuar me nj mjek. P&235;r shkak se gjakderdhja m&235; e r&235;nd&235; mund t&235;.

Sep 26, 2021 N mjeksi, ka disa klasifikime. Gjakderdhja m&235; e madhe ndodh n&235; 3-10 dit&235;t e para dhe m&235; pas do t&235; leht&235;sohet duke kaluar nga ngjyra e kuqe n&235; kafe e m&235; pas n&235; t&235;. . Aug 23, 2022 Rrjedhje kafe pas periodave.

N kt rast, gjakderdhja mund t jet pr.

Gjakderdhja gjat&235; ciklit duhet t&235; kurohen. Oct 28, 2020 Gjakderdhja vaginale midis periudhave nuk sht zakonisht nj arsye pr shqetsim. yahoo.

brutal doom crossbow

Sep 10, 2019 Por, nse prvoja juaj e par seksuale ka kaluar shum koh dhe vreni gjakderdhje pas marrdhnieve, duhet ta kontrolloni.

Gjetja e shkaktarit t&235; gjakderdhjes gjat&235; shtatz&235;nis&235;. Mar 11, 2019 Gjakderdhje n mes t ovulacionit. me2fdashuria2fseksuale2fgjakderdhje-vagjinale-pas-dhe-gjate-seksit2fRK2RSRE4Nd2. Llojet e gjakderdhjes.